Керуюча компанія “ДомКом Житомир”: обов’язки та зона відповідальності - Домком Житомир
18624
post-template-default,single,single-post,postid-18624,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Керуюча компанія “ДомКом Житомир”: обов’язки та зона відповідальності

Керуюча компанія “ДомКом Житомир”: обов’язки та зона відповідальності

Епоха ЖЕКів вже давно пройшла, на їх заміну прийшли керуючі компанії, які надають послуги з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території. Однак у мешканців і досі виникає низка запитань до управителя щодо послуг, які компанія надає: “Чому ви не відремонтували поштові скриньки?”, “А чому ви не вивезли габаритне сміття?”, “За що я вам плачу?”, “А взагалі чим ви займаєтесь?”.

Отож детально роз’яснюємо про те, чим займається керуюча компанія, які послуги надає, що робити мешканцям, якщо терміново потрібно виконати ремонт, а коштів на будинку немає.

Власність кожного мешканця починається з прибудинкової території, а тому кожен співвласник квартири у своїх рахунках покриває не тільки суму затрат на квартиру у якій мешкає, але і оплачує прибирання місць загального користування, електроенергію: освітлення та роботу ліфтів (у разі, якщо він є у будинку), ремонт будинку та його конструктивних елементів. А ще прибирання закріпленої ділянки біля будинку, іншими словами – прибудинкову територію. 

Чим займається компанія та які послуги надає керуюча компанія “ДомКом Житомир”?

Керуюча компанія «ДомКом Житомир» надає послуги з управління багатоквартирними будинками. Наразі в обслуговуванні компанії знаходяться 65 будинків.

Всі обов’язки та права компанії «ДомКом Житомир» прописані в договорі, укладеному між компанією і співвласниками будинку. Сума та перелік послуг визначається двома шляхами:

1.Типовий договір. У 2018 році міська влада  самостійно підрахувала вартість тарифу та провела конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків, за його результатами визначали переможця, з яким уклали договір. У договорі передбачені стандартні послуги, відповідно до  № 190 Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Такий договір не передбачає аналізу стану будинків і відповідно, завдання такого тарифу підтримувати стан будинку, а не покращувати його. Однак, мешканці завжди можуть змінити умови договору.

2.Індивідуальний договір. У такому договорі зазвичай надається обов’язковий список послуг за  № 190 наказом, а інші послуги, які не зазначені, як обов’язкові, у “Типовому договорі” можуть перерозподілятися на інші потреби мешканців, або змінюватися для покращення технічного стану будинку. На основі технічного аналізу будинку складається індивідуальний тариф з обслуговування житлового фонду. Такий договір є більш зручний для мешканців, оскільки вони можуть змінювати наповнення послуг, які надає управитель: збільшувати, або зменшувати кількість прибирань, додавати нові послуги, а ще збільшувати вартість послуги управління, цим самим – пришвидшити зібрання коштів у фонді будинку і розпочати ремонт у під’їздах, або поточний ремонт покрівлі чи ремонт каналізаційних мереж.  

Компанія “ДомКом» надає послуги згідно з переліком, зазначеним в додатку до договору на обслуговування. Серед них:

 • прибирання прибудинкової території;
 • прибирання сходових кліток;
 • технічне обслуговування ліфтів;
 • дератизація та дезінсекція;
 • технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем: гарячого водопостачання; холодного водопостачання; водовідведення; теплопостачання; зливової каналізації;
 • обслуговування димових та вентиляційних каналів;
 • технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності);
 • поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання, теплопостачання, водовідведення, та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків);
 • поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності);
 • оплата послуг щодо енергопостачання спільного майна багатоквартирного будинку, в тому числі; освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води та енергопостачання ліфтів.

Що не входить в обов’язки керуючої компанії? 

До обов’язків керуючої компанії не входить:

 • капітальний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем будинку (можливий за ініціативи міської влади), або переходу на індивідуальний тариф і з умовами підвищення тарифу для виконання зарегламентованих робіт;
 • вивезення побутового та великогабаритного сміття;
 • ліквідація сміттєзвалищ;
 • ремонт дворів, внутрішньоквартальних проїздів, тротуарів (відповідальність міської влади); 
 • прочищення вуличних колодязів у каналізаційних системах. 
 • ремонт приватної власності мешканців (як приклад, поштові скриньки). 

Що робити мешканцям, якщо на будинку немає коштів, а ремонт у  будинку необхідно виконати?   

У тариф компанії «ДомКом Житомир» входить послуга плановий ремонт – це заміна зношених деталей і обладнання. Це можуть бути ремонт вікон, дверей, трубопроводів, 

ремонт даху та інше. Важливою умовою отримання послуги плановий ремонт є позитивний баланс на будинку, який дозволяє покрити всі поточні витрати будинку (оплата електропостачання, закупка матеріалів, інвентаря, заробітна плата працівникам), а решту коштів витратити на планові ремонти. Тому важливо забезпечити своєчасну оплату за послуги керуючої компанії, щоб зберегти комфорт і безпеку у вашому будинку.

Однак, якщо на будинку недостатньо коштів, а роботи потрібно провести –  компанія пропонує мешканцям інвестиційний проєкт. Компанія закуповує матеріали та виконує роботи, які попередньо погоджені з мешканцями. У свою чергу мешканці повертають суму рівними платежами впродовж терміну, який зазначається в укладеному договорі. Зазначимо, що мешканці  починають виплачувати кошти за інвестиційний проєкт після підписання акту виконаних робіт. Так мешканці можуть отримати будь-яку послугу за короткий термін. Таку послугу компанія може надати і будинкам, які знаходяться  у ОСББ.

Більш детальну консультацію можна отримати у офісі, або за телефоном цілодобової гарячої лінії + 38 068 826 00 27, також за цим номером можна залишати заявки на роботи, або викликати аварійну службу.